Szafka z umywalką do małej toalety w bloku

0

Oddzielna toaleta to popularne rozwiązanie w blokach, które skutecznie niweluje problem z poranną lub wieczorną kolejką do łazienki. Jednak niechybnie wiąże się to z ograniczonym metrażem dla toalety, gdyż nie musi być wyposażona w duże urządzenia sanitarne, takie jak wanna i kabina prysznicowa. Jej niewielka przestrzeń wydaje się problematyczna do aranżacji dla większości właścicieli, lecz wcale tak nie jest. Znając kształt i dostępny metraż pomieszczenia można dopasować nie tylko miskę WC, ale także szafkę z małą umywalką. Jeśli uważasz, że to niemożliwe zapoznaj się z naszym artykułem na temat szafek do małych toalet.

Szafka z umywalką do małej toalety w bloku

Co powinno znaleźć się w małej toalecie?

W każdej niewielkiej przestrzeni toalety powinna znaleźć się miska WC, umywalka i kompletna armatura łazienkowa. To trzy główne elementy wyposażenia, bez których nie obejdzie się żadna toaleta. Niestety same umywalki montowane na ścianie nie wyglądają zbyt estetycznie i odsłaniają części instalacji wodno-kanalizacyjnej. Z tego też powodu coraz częściej odchodzi się od umywalek ściennych na rzecz modeli meblowych.

Umywalki meblowe pozwalają w pełni ukryć instalację, nie tworzą dziur w ścianie, a co ważniejsze dostarczają wraz z szafką łazienkową dodatkowe miejsce do przechowywania przedmiotów. Dużo osób słysząc słowo szafka myśli o dużych bryłach o szerokości co najmniej 60 cm, nic bardziej mylnego. Obecnie na rynku można znaleźć kompaktowe szafki podumywalkowe o boku zaledwie 40 cm i głębokości 20 cm, które z całą pewnością zmieszczą się wraz z wolnostojącą lub podwieszaną muszlą klozetową w jednym pomieszczeniu.

Drobna szafka podumywalkowa o szarym połysku   Biały model szafki podumywalkowej z linii MODUO

Jakie szafki podumywalkowe znajdują zastosowanie w małej toalecie?

Szafki łazienkowe z osadzonymi wąskimi umywalkami na blacie pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca w toalecie i dostarczyć dodatkowych półek do przechowywania papieru toaletowego czy innych potrzebnych środków czystości. Dokładnie mówiąc to one umożliwiają właścicielom w pełni wykorzystać potencjał swojego małego pomieszczenia w domu.

Dzisiaj na rynku znajduje się bardzo wiele modeli szafek łazienkowych zintegrowanych z ceramiką, które zostały stworzone właśnie w tym celu. Jednymi z najmniejszych, ale wciąż bardzo funkcyjnych, komfortowych i eleganckich mebli są szafki łazienkowe z kolekcji MODUO i SOHO.

Obie wymienione kolekcje zawierają wąskie bryły w rozmiarze około 39x21 cm i bazują na klasycznych ponadczasowych frontach w białym lub szarym kolorze. Szafki podumywalkowe z linii MODUO to z reguły modele wiszące, charakteryzujące się prostą minimalistyczną formą i frezowanymi uchwytami. Można je z łatwością dopasować do łazienek w różnych stylach. Zresztą podobnie jest ze stojącymi szafkami podumywalkowymi z intrygującej kolekcji SOHO, która odzwierciedla klasyczną stylistykę i niezmienną jakość. Ich matowe fronty wykończone na biały lub szary kolor zdobione są okrągłymi metalowymi gałkami, poprawiającymi chwyt i dodającymi ekskluzywności.

Aby wykorzystać dostępną przestrzeń toalety do maksimum, warto pomyśleć o miejscu nad szafką z umywalką. Po wstawieniu stojącego/wiszącego mebla górna część ściany wydaje się pusta. Dlatego też w tej kwestii koniecznie powinno uwzględnić powieszenie lustra łazienkowego, szafki lustrzanej czy nawet zwykłej półki łazienkowej.

Do klasycznych wnętrz wstaw białą stojącą szafeczkę z serii SOHO   Meble łazienkowe z serii SOHO posiadają charakterystyczne okrągłe gałki

Jakie wymiary należy przestrzegać by zachować komfort użytkowania?

Toaleta to ważne pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu na czynnościach higienicznych. Przede wszystkim musi zapewniać wygodne wstawanie, siadanie i mycie rąk. Z tej racji urządzając toaletę każdy powinien zwrócić uwagę na to, że po zainstalowaniu wybranego modelu miski WC powinno zostać przynajmniej 60x60 cm wolnej przestrzeni, nie zajmowanej przez pozostałe elementy.

Gdy jesteśmy mocno ograniczeni ze względu na metraż, opłaca się zrezygnować z wolnostojącego sedesu i wybrać podwieszaną miskę WC, ponieważ zajmuje mniej miejsca przy ścianie. Godnymi uwagi są też krótkie miski ustępowe, które mogą mieć nawet 43 cm długości.

Z kolei odległość toalety od ściany i innych sprzętów sanitarnych np. szafki łazienkowej z umywalką powinna wynosić 30 cm. Zachowując taki odstęp podczas montażu zarówno stojącej, jak i podwieszanej miski WC możemy mieć pewność, że wnętrze będzie wygodne w codziennym użytkowaniu. Warto także zaznaczyć, że poziom górnej krawędzi muszli klozetowej powinna znajdować się 40 cm nad powierzchnią posadzki w toalecie.

Dodatki w małej toalecie

Pamiętaj nawet najmniejsza toaleta może cieszyć się dużą funkcjonalnością i walorami estetycznymi. Wystarczy, że zadbasz odpowiednio o praktyczne półki i akcesoria łazienkowe przeznaczone do montażu na ścianę. Ich montaż sprawia, że nie zabierają miejsca na posadzce oraz pozwala ustawić poszczególne elementy na dowolnej wysokości, zwiększając tym samym komfort i swobodę użytkowania.

Natomiast jednakowy design elementów wyposażenia łazienki buduje spójny wystrój. Stąd też przy kompletowaniu różnych wiszących akcesoriów łazienkowych, takich jak wieszak na ręcznik, dozownik mydła, uchwyt na rolkę papieru czy szczotkę toaletową powinno się wybierać produkty z jednej wybranej kolekcji o tych samych cechach.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
MODUO miska wc zawieszana bezkołnierzowa z deską wolnoopadającą slim
MODUO miska wc zawieszana bezkołnierzowa z deską wolnoopadającą slim

929,00 zł

Cena regularna: 1 142,00 zł

Najniższa cena: 1 142,00 zł
szt.
AUSTIN blat do szafek podumywalkowych 60 cm biały połysk
AUSTIN blat do szafek podumywalkowych 60 cm biały połysk

149,00 zł

Cena regularna: 226,32 zł

Najniższa cena: 226,00 zł
szt.
OVO blat meblowy 80 cm dąb craft złoty
OVO blat meblowy 80 cm dąb craft złoty

119,00 zł

Cena regularna: 183,00 zł

Najniższa cena: 118,95 zł
MODUO SLIM umywalka meblowa 50 cm
MODUO SLIM umywalka meblowa 50 cm

308,00 zł

Cena regularna: 379,00 zł

Najniższa cena: 379,00 zł
szt.
MODUO szafka lustrzana 60 cm biały połysk
MODUO szafka lustrzana 60 cm biały połysk

476,00 zł

Cena regularna: 694,00 zł

Najniższa cena: 586,00 zł
MODUO SLIM umywalka meblowa 80 cm
MODUO SLIM umywalka meblowa 80 cm

530,00 zł

Cena regularna: 652,00 zł

Najniższa cena: 652,00 zł
szt.
MARMUR kubek łazienkowy
MARMUR kubek łazienkowy

44,00 zł

Cena regularna: 55,00 zł

Najniższa cena: 43,35 zł
szt.
Korek klik klak metalowy złoty
Korek klik klak metalowy złoty

113,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
szt.
Szczotka wc, terakota
Szczotka wc, terakota

75,20 zł

Cena regularna: 94,00 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
szt.
MODUO umywalka nablatowa nieregularna 55 cm
MODUO umywalka nablatowa nieregularna 55 cm

516,00 zł

Cena regularna: 634,00 zł

Najniższa cena: 634,00 zł
szt.
MODUO kompakt wc bezkołnierzowy z deską wolnoopadającą slim wrap
MODUO kompakt wc bezkołnierzowy z deską wolnoopadającą slim wrap

848,78 zł

Cena regularna: 1 044,00 zł

Najniższa cena: 1 044,00 zł
szt.
MODUO szafka podumywalkowa 50 cm biały połysk
MODUO szafka podumywalkowa 50 cm biały połysk

578,00 zł

Cena regularna: 712,00 zł

Najniższa cena: 712,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery