Montaż podwieszanej miski WC w łazience

0

Duże i nieestetyczne elementy montażu toalety można sprytnie schować tuż za linią ściany w łazience. Ten pomysł zawdzięczamy nowoczesnym modelom misek WC, podwieszanych na dedykowanym stelażu podtynkowym. Dzięki temu wisząca muszla klozetowa wygląda nie tylko atrakcyjnie i schludnie, ale także optycznie powiększa całą przestrzeń. Montaż podtynkowy może wydawać się trudny i skomplikowany, lecz wcale taki nie jest. Każdy może z łatwością zainstalować podwieszaną miskę WC w swojej łazience. Zresztą przekonasz się o tym sam, gdy przeczytasz nasz artykuł.

Montaż podwieszanej miski WC w łazience

Najważniejsze kwestie związane z montażem podwieszanej toalety

Oczywiście decydując się na wiszącą muszlę klozetową trzeba najpierw zaplanować i omówić kilka ważnych kwestii, związanych z przykręceniem stelaża podtynkowego do ściany. A mianowicie chodzi o ilość zarezerwowanej przestrzeni, umiejscowienie, przebieg rur, dokładne wymiary wszystkich potrzebnych elementów i kluczowe funkcjonalności miski WC, które pozwolą nam dokonać właściwego zakupu.

Wybór odpowiedniego miejsca dla podwieszanej muszli klozetowej jest bardzo istotną kwestią, ponieważ to od niego zależy czy stelaż podtynkowy wraz z miską zmieści się w danej toalecie, bądź czy wybrana przestrzeń zapewni pełną swobodę korzystania z WC. Wobec tego każdy właściciel powinien brać pod uwagę wymiary, uwzględniając fakt, że po podwieszeniu miska jest oddalona od ściany o około 20 cm. Tylko w taki sposób będzie można znaleźć odpowiednie miejsce na podwieszaną toaletę. Zazwyczaj określa się, że przykręcony stelaż WC z miską sięga do 120 cm nad płaszczyzną podłogi i zajmuje 35-50 cm szerokości ściany.

Kolejna sprawa dotyczy konstrukcji, funkcjonalności i parametrów dla tych obu elementów wyposażenia łazienki. W przypadku, gdy w łazience występują ściany murowane należy wybrać stelaż do zabudowy ciężej, natomiast ściana wykonana z płyty kartonowo-gipsowej będzie dobrze współgrać ze stelażem do zabudowy lekkiej. Jeżeli chodzi o miski WC to różnią się one między sobą wieloma parametrami, takimi jak spłuczka, długość, kształt, wykończenie, kolor, materiał, waga a nawet deska sedesowa. Z tej racji model wiszącej muszli klozetowej dopasowany do stelaża podtynkowego powinien być dobrze przemyślany, gdyż to właśnie powyższe czynniki decydują o tym, jak bardzo komfortową toaletę będziesz w stanie stworzyć.

Wisząca miska WC z serii PEONIA nie posiada problematycznego kołnierza   Biały klasyczny sedes z innowacyjnym systemem ukrytych mocowań   Podwieszana toaleta o zaokrąglonym kształcie Biało złota muszla klozetowa z kolekcji CARLOS wykonana jest z ceramiki

Lista narzędzi i innych potrzebnych elementów do montażu wiszącej miski WC

Zanim rozpoczniemy montaż stelaża WC z wiszącą miską, warto odpowiednio wcześniej przygotować wszystkie potrzebne materiały i narzędzia do pracy. Takie działanie pozwoli nam uniknąć zmartwień oraz znacznie usprawni cały proces. Sprawdź zatem, co takiego znajduje się na przygotowanej poniżej liście niezbędnych rzeczy do prawidłowego przykręcenia i zabudowania stelaża podtynkowego, a także założenia miski WC:

 • profile,
 • płyty kartonowo-gipsowe,
 • zestaw wkrętów,
 • grunt,
 • poziomica,
 • rury,
 • zaprawa,
 • fugi,
 • płytki,
 • wiertarka,
 • wkrętarka,
 • nóż do cięcia płytek,
 • miarka,
 • ołówek,
 • szpachelka.

Wysokiej jakości konstrukcja do podwieszanych muszli klozetowych   Dany model stelaża podtynkowego umożliwia montaż narożny

Proces instalacji stelaża podtynkowego z miską WC

Tak naprawdę, montaż podwieszanej toalety może samodzielnie wykonać każdy użytkownik, bez dodatkowej pomocy fachowca. Wystarczy tylko odpowiednio zaplanować plan prac i krok po kroku wcielać go w życie. Cała instalacja opiera się wyłącznie na 3 etapach: przymocowania do ściany wybranego stelaża, zabudowania go i założenia wiszącej miski WC.

W pierwszym etapie należy rozpocząć pracę od dokładnego ustalenia wszystkich długości, by móc poprawnie zaznaczyć miejsca na śruby i pręty. Poziomica przyda się do skontrolowania tego, czy zaznaczone punkty zachowują idealnie prostą linię. Każda nierówność powinna być natychmiast poprawiona jeszcze przed wierceniem. Dopiero po wywierceniu otworów można wprowadzić w nie specjalne kołki rozporowe, a następnie przyłożyć stelaż ze spłuczką do ściany. Podczas przykręcania stelaża warto upewnić się, czy wszystkie wężyki i rury zostały podpięte poprawnie.

Kolejny krok polega na zabudowaniu konstrukcji przykręconego stelaża przy użyciu przyciętych płyt kartonowo-gipsowych. Płyty te mocuje się do metalowych profili, które układa się w kształt według własnych preferencji. Albowiem z ich pomocą można zabudować tylko stelaż lub cały pas powierzchni, znajdujący się za sedesem. Po ustawieniu właściwej konstrukcji z profili, należy zająć się docięciem płyt kartonowo-gipsowych do odpowiednich kształtów i wymiarów. Przycięte płyty układa się na budowie stelaża, by następnie zagruntować podłoże przed położeniem płytek.

Po zakafelkowaniu powierzchni ze stelażem WC wystarczy już tylko zamontować miskę wiszącą na wystających prętach. W momencie łączenia sedesu z prętami, należy zwrócić szczególną uwagę na szczelność wszystkich połączeń, w tym odpływu i spłuczki. Jeśli nie widać żadnych mankamentów można mocno dokręcić śruby, zachowując odpowiedni poziom. Prawidłowo przykręcony stelaż bez problemu utrzymuje wagę ceramiki i siedzącego na niej użytkownika, dlatego też nie trzeba martwić się o urwanie toalety. Wskazane jest jednak, aby zabezpieczyć dodatkowo połączenie muszli klozetowej z płytkami za pomocą silikonu. Dopiero wtedy możemy w pełni skupić się na montażu deski sedesowej i przycisków spłukujących.

Przyciski spłukujące z serii SLIM NERO dedykowane są do stelaży podtynkowych   Chormowane przyciski świetnie wyglądają na ścianie w toalecie   Przycisk sterujący do spłuczki charakteryzuje się czarną powierzchnią i żółtą krawędzią

Jak widać przedstawiona instrukcja montażu podwieszanego sedesu nie jest wcale taka trudna, jak się wydaje i każdy może się jej podjąć. Weź sprawy w swoje ręce i już dziś skompletuj zestaw praktycznej a zarazem atrakcyjnie wizualnie podwieszanej toalety w sklepie internetowym inoba.pl!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
MILLE bateria bidetowa z metalowym korkiem czarny/chrom
MILLE bateria bidetowa z metalowym korkiem czarny/chrom

375,00 zł

Cena regularna: 462,00 zł

Najniższa cena: 462,00 zł
szt.
VIRGO/ZEN obudowa wanny panel czołowy 190 cm
VIRGO/ZEN obudowa wanny panel czołowy 190 cm

560,00 zł

Cena regularna: 689,00 zł

Najniższa cena: 689,00 zł
szt.
KOBE szafka łazienkowa 60 cm biały połysk
KOBE szafka łazienkowa 60 cm biały połysk

937,95 zł

Cena regularna: 1 443,00 zł

Najniższa cena: 937,95 zł
MODUO szafka podumywalkowa 40 cm biały połysk
MODUO szafka podumywalkowa 40 cm biały połysk

314,00 zł

Cena regularna: 387,00 zł

Najniższa cena: 387,00 zł
szt.
MODUO SLIM zestaw szafka z umywalką 80 cm szary połysk
MODUO SLIM zestaw szafka z umywalką 80 cm szary połysk

971,00 zł

Cena regularna: 1 195,00 zł

Najniższa cena: 1 195,00 zł
szt.
MILLE bateria umywalkowa z metalowym korkiem czarny/chrom
MILLE bateria umywalkowa z metalowym korkiem czarny/chrom

405,00 zł

Cena regularna: 499,00 zł

Najniższa cena: 499,00 zł
szt.
MODUO słupek łazienkowy z lustrem 40 cm szary połysk
MODUO słupek łazienkowy z lustrem 40 cm szary połysk

937,00 zł

Cena regularna: 1 153,00 zł

Najniższa cena: 1 153,00 zł
MILLE zestaw podtynkowy z baterią wannowo-natryskową chrom
MILLE zestaw podtynkowy z baterią wannowo-natryskową chrom

813,00 zł

Cena regularna: 999,00 zł

Najniższa cena: 999,00 zł
szt.
MILLE bateria umywalkowa wysoka z korkiem klik klak chrom
MILLE bateria umywalkowa wysoka z korkiem klik klak chrom

438,00 zł

Cena regularna: 539,00 zł

Najniższa cena: 539,00 zł
szt.
MODUO SLIM zestaw szafka z umywalką 80 cm białe połysk
MODUO SLIM zestaw szafka z umywalką 80 cm białe połysk

972,00 zł

Cena regularna: 1 195,00 zł

Najniższa cena: 1 195,00 zł
szt.
MILLE SLIM umywalka meblowa 56 cm
MILLE SLIM umywalka meblowa 56 cm

434,00 zł

Cena regularna: 534,00 zł

Najniższa cena: 534,00 zł
szt.
MODUO zestaw szafka z umywalką wpuszczaną 80 cm szary połysk
MODUO zestaw szafka z umywalką wpuszczaną 80 cm szary połysk

937,00 zł

Cena regularna: 1 153,00 zł

Najniższa cena: 1 153,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery