Jaka szafka łazienkowa z umywalką nablatową?

0

Umywalki nablatowe są uniwersalnym elementem wyposażenia każdej łazienki. To właśnie one pomagają tworzyć wyjątkowo nowoczesne strefy umywalkowe, które zachwycają estetycznym wykończeniem z szafką wszystkich domowników i gości. W naszym asortymencie sklepu inBath.pl znajduje się wiele modeli szafek łazienkowych stojących i wiszących, które można dowolnie konfigurować z umywalkami nablatowymi. W dzisiejszym artykule dowiesz się, czym kierować się podczas kompletowania szafki łazienkowej, a także jak prawidłowo połączyć ją z umywalką nablatową.

Jaka szafka łazienkowa z umywalką nablatową?

Jak wybrać szafkę łazienkową pod umywalkę nablatową?

Większość produkowanych szafek łazienkowych na rynku jest przystosowana pod umywalki nablatowe. Zazwyczaj są one dostępne w zestawie z blatem łazienkowym, na którym stawia się taką umywalkę wraz z baterią. Blat łazienkowy stanowi pewnego rodzaju podstawkę, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na jego długość, szerokość i grubość. W przypadku wybrania umywalki nablatowej bez otworu na baterię trzeba dodatkowo pamiętać o zapewnieniu dodatkowej przestrzeni na blacie, by móc osobno ustawić armaturę łazienkową z prawej lub lewej strony misy.

Zatem w pierwszej kolejności powinno się zmierzyć wymiary blatu łazienkowego dołączonego do danego modelu szafki. Wtedy i tylko wtedy będziesz mieć pewność, jaki model umywalki nablatowej będzie pasować do mebla, zostawiając przy tym miejsce na inne elementy armatury łazienkowej.

Pamiętaj długość i szerokość umywalki nie może być większa niż blatu, na którym będzie osadzona. Dopiero po odpowiednim dopasowaniu wymiarów tych dwóch elementów można kierować się ich wyglądem.

Konstrukcja szafki podumywalkowej osadzona jest na czarnym stelażu   Dany model szafki KOBE można kupić z relingiem na ręcznik

Szafki z linii CAPRI BLACK doskonale nadają się do urządzania podwójnej strefy umywalkowej   Elegancki model szafki AUSTIN z frezowanymi krawędziami frontów

Montaż umywalki nablatowej krok po kroku

Montaż umywalki nablatowej na szafce łazienkowej nie jest wcale taki trudny, jak się zdaje. Tak naprawdę każdy zwykły użytkownik jest w stanie poradzić sobie z przymocowaniem misy na blacie, jeśli będzie dokładnie przestrzegać instrukcji krok po kroku.

  1. Wykonaj pomiary umywalki i blatu łazienkowego, po czym przyłóż umywalkę do powierzchni, a następnie dokonaj obrysu na wykonanie otworów we właściwych miejscach.
  2. Zrób otwory z zachowaniem proporcji dostosowanej do korka klik-klak. Powinien to być większy otwór, niż odpływ umywalki.
  3. Zabezpiecz stworzone otwory silikonem.
  4. Przykręć korek klik-klak tylko do modelu umywalki nablatowej. Podczas przykręcania sprawdź, czy nie powstały żadne zagięcia w uszczelce.
  5. Za pomocą acetonu technicznego odtłuść dolną część misy.
  6. Nałóż niewielką warstwę silikonu na spodnią krawędź umywalki nablatowej.
  7. Połóż umywalkę na blat szafki, by ją przykleić do powierzchni.
  8. Użyj patyczków do silikonowania, aby zabezpieczyć silikonem obrys umywalki przy łączeniu z blatem meblowym.
  9. Podłącz syfon do kanalizacji i odczekaj aż silikon wyschnie - gotowe.

Przestrzegając powyższych kroków jesteś w stanie sam przymocować umywalkę na blacie. Dzięki temu nie musisz zatrudniać specjalisty, co pozwoli uniknąć Ci dodatkowych kosztów. W dalszej części artykułu przygotowaliśmy kilka cennych porad dla osób, które chcą podjąć się samodzielnego montażu umywalki nablatowej.

Chcesz na własną rękę zamontować umywalkę nablatową?

Przy montażu umywalki nablatowej, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, a mianowicie właściwych pomiarach, otworach i użyciu właściwego środka klejącego. W pierwszym kroku przy robieniu pomiarów wygodnie jest postawić umywalkę bezpośrednio na blacie, tak jak ma stać, po czym dokładnie obrysować jej krawędzie z dbałością o otwór przelewu. Obrys pomoże dokonać nawiertu zarówno w odpowiednim miejscu, jak i wielkości. Narzędzie przeznaczone do wykonywania nawiertów musi mieć końcówkę o średnicy większej, niż średnica śruby od korka klik klak.

Ilość wykonywanych nawiertów w blacie meblowym jest zależna od rodzaju wybranej umywalki. Umywalka bez otworu na baterię będzie potrzebowała dodatkowych nawiertów pod armaturę łazienkową. Pamiętaj, by każdy wykonany otwór zabezpieczyć silikonem, dzięki temu zabezpieczy on płytę meblową przed działaniem wody.

Białe modele umywalek łazienkowych są ponadczasowe   Kwadratową umywalkę TEMISTO można montować także na ścianie łazienki   Czarna umywalka stawiana na blat o kwadratowym kształcie ładnie wygląda we wnętrzach loft   Model umywalki ASSOS wykonany jest z materiału Mineral DuraBe

Jak i czym przykleić umywalkę nablatową?

Do przyklejenia umywalki nablatowej zalecamy używać wyłącznie silikonu, ponieważ klej montażowy może powodować późniejsze trudności z jej demontażem. Przed przystąpieniem do nakładania silikonu, należy odtłuścić powierzchnię blatu i spód umywalki za pomocą acetonu technicznego. Następnie na odtłuszczone krawędzie miski umywalkowej nakłada się cienką warstwę silikonująca, po czym można położyć równo umywalkę na blat i docisnąć ją.

Dobrym rozwiązaniem jest dodatkowo zastosować silikon na łączeniu umywalki z blatem. Pozwoli to łatwiej utrzymywać elementy w czystości. Można to zrobić zaraz po umieszczeniu umywalki na blacie łazienkowym, zachowując przy tym szczególną ostrożność. Wszelkie prace związane z silikonem ułatwią nam specjalne patyczki do rozprowadzania masy silikonowej wokół krawędzi.

Widzisz? To nie jest takie trudne. Przygotuj tylko właściwe narzędzia i akcesoria, których będziesz potrzebować do montażu umywalki nablatowej, a reszta pójdzie już z górki!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
MODUO SLIM szafka podumywalkowa 50 cm biały połysk
MODUO SLIM szafka podumywalkowa 50 cm biały połysk

604,00 zł

Cena regularna: 744,00 zł

Najniższa cena: 744,00 zł
szt.
Zestaw szafka łazienkowa 60 cm z umywalką i słupkiem KOBE dąb craft złoty
Zestaw szafka łazienkowa 60 cm z umywalką i słupkiem KOBE dąb craft złoty

2 117,70 zł

Cena regularna: 3 258,00 zł

Najniższa cena: 2 117,70 zł
LARA MILLE SLIM zestaw szafka z umywalką 60 cm biały połysk
LARA MILLE SLIM zestaw szafka z umywalką 60 cm biały połysk

713,00 zł

Cena regularna: 877,00 zł

Najniższa cena: 877,00 zł
szt.
VIRGO wanna prostokątna 190 x 90 cm
VIRGO wanna prostokątna 190 x 90 cm

1 280,00 zł

Cena regularna: 1 575,00 zł

Najniższa cena: 1 575,00 zł
szt.
VIRGO/INTRO obudowa wanny panel boczny 80 x 54 cm
VIRGO/INTRO obudowa wanny panel boczny 80 x 54 cm

351,00 zł

Cena regularna: 432,00 zł

Najniższa cena: 432,00 zł
szt.
OVO zestaw szafka z umywalką 80 cm biały połysk
OVO zestaw szafka z umywalką 80 cm biały połysk

951,00 zł

Cena regularna: 1 240,00 zł

Najniższa cena: 837,85 zł
VIRGO miska wc wisząca z deską wolnoopadającą slim
VIRGO miska wc wisząca z deską wolnoopadającą slim

1 162,00 zł

Cena regularna: 1 430,00 zł

Najniższa cena: 1 430,00 zł
szt.
LARA MILLE zestaw szafka z umywalką 80 cm szary połysk
LARA MILLE zestaw szafka z umywalką 80 cm szary połysk

843,00 zł

Cena regularna: 1 038,00 zł

Najniższa cena: 1 038,00 zł
szt.
MODUO drzwi prysznicowe 80 x 195 cm
MODUO drzwi prysznicowe 80 x 195 cm

1 243,00 zł

Cena regularna: 1 529,00 zł

Najniższa cena: 1 529,00 zł
KOBE zestaw szafka łazienkowa 80 cm z blatem biały połysk
KOBE zestaw szafka łazienkowa 80 cm z blatem biały połysk

1 174,55 zł

Cena regularna: 1 807,00 zł

Najniższa cena: 1 174,55 zł
MODUO szafka lustrzana 60 cm biały połysk
MODUO szafka lustrzana 60 cm biały połysk

476,00 zł

Cena regularna: 694,00 zł

Najniższa cena: 586,00 zł
MODUO bateria umywalkowa z perlatorem chrom
MODUO bateria umywalkowa z perlatorem chrom

252,00 zł

Cena regularna: 309,00 zł

Najniższa cena: 309,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery