Czym kierować się przy wyborze umywalki nablatowej do łazienki?

0

Umywalka należy do podstawowych urządzeń higieniczno-sanitarnych, bez których żadna łazienka się nie obejdzie. Przede wszystkim ma ona istotne znaczenie dla strefy mokrej, a w szczególności aranżacji przestrzeni umywalkowej, gdzie spędza się większość czasu wykonując czynności higieniczno-pielęgnacyjne. Zabiegi higieniczne, jak i pielęgnacyjne wymagają od nas dużej precyzji, dlatego też wybór umywalki łazienkowej powinien być dobrze przemyślany. Miski umywalkowe przeznaczone do mocowania bezpośrednio na blacie stanowią doskonałe rozwiązanie, gdyż z łatwością zaspokajają potrzeby większości użytkowników, tworząc wokół siebie dodatkową funkcjonalną przestrzeń na przedmioty codziennego użytku. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni model umywalki nablatowej, nie ograniczając się tylko do rozmiaru, ale także kształtu, materiału i rodzaju wykończenia. Dzięki temu każdy właściciel łazienki będzie mógł w pełni zrealizować własną koncepcję przestrzeni umywalkowej, odpowiadającej potrzebom domowników.

Czym kierować się przy wyborze umywalki nablatowej do łazienki?

Wybór umywalki nablatowej ze względu na jej formę

Dzisiaj umywalki nablatowe przyjmują niemal dowolny kształt misy, dzięki czemu mogą zarówno zaskakiwać asymetryczną formą, jak i stanowić jedną z głównych dekoracji, dopełniających aranżację łazienki. Najnowsze technologie pozwalają producentom tworzyć naprawdę fantazyjne wzory, które zachwycają każdego i na długo zapadają w pamięć. Jednakże te asymetryczne kształty umywalek są nieco trudniejsze w dopasowaniu miski do pozostałych elementów wyposażenia i wystroju łazienki. Dlatego też bardziej skupimy się na klasycznych modelach, przyjmujących okrągły, owalny, kwadratowy lub prostokątny kształt.

Wymienione kształty charakteryzują się bardziej standardową postacią, lecz posiadają bardziej opływowe linie ze względu na zdecydowanie cieńsze krawędzie umywalki. Co ważniejsze ich klasyczna forma gwarantuję wygodę w użytkowaniu na co dzień. Sprawdź, jakie cechy posiada każda z nich, by dowiedzieć się, która umywalka nablatowa okrągła czy prostokątna będzie lepiej pasowała do Twojego wnętrza.

  • Okrągła lub owalna umywalka nablatowa - obie formy charakteryzują się opływowym designem o smukłych, symetrycznych liniach, które dają przyjemne wrażenie porządku i harmonii. Wyróżniają je wysokie walory estetyczne, przez co wspaniale komponują się we wnętrzach w stylu nowoczesnym, minimalistycznym i ekologicznym. Wybierając okrągłą umywalkę nablatową, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej średnicę, gdyż określa ona wielkość misy. Im większa średnica tym lepiej umywalka nablatowa będzie nadawać się do bardziej przestronnych łazienek,
  • Kwadratowa lub prostokątna umywalka nablatowa - wyróżnia się prostymi liniami o geometrycznych, kanciastych kształtach. Sporo modeli przyjmuje także bardziej łagodną geometrię o zaokrąglonych rogach umywalki, przez co wyglądają niezwykle elegancko i zgrabnie. Kwadratowe i prostokątne kształty misy nadają się idealnie do łazienek, gdzie pozostałe elementy wyposażenia posiadają geometryczną formę o odpowiednio ostrych, bądź miękkich krawędziach. W ten sposób tworzą naprawdę spójny układ z większością urządzeń sanitarnych, takich jak miska WC, bidet czy wanna.

Kup okrągłą umywalkę łazienkową do swojej łazienki lub toalety   Prostokątny model umywalki nablatowej od producenta DEANTE Otworowa umywalka do kompletowania ze stojącymi bateriami z linii TEMISTO Bezprzelewowa umywalka nablatowa o klasycznym kształcie Śnieżnobiały model umywalki prostokątnej od producenta REA

Kieruj się rozmiarem miski umywalkowej

Może się wydawać, że umywalki nablatowe są mniej wygodne w użytkowaniu, niż modele ścienne czy wpuszczane w blat szafki łazienkowej. To jednak nieprawda. W takim samym stopniu zapewniają nam funkcjonalną i komfortową przestrzeń, a nawet robią większe wrażenie na gościach. Oprócz tego umywalka nablatowa tworzy wokół misy dodatkowe miejsce na przedmioty, które powinny stale znajdować się pod ręką. Dotyczy to umywalek nablatowych o mniejszym i większym rozmiarze, z czego te pierwsze umożliwiają stworzyć wspaniały projekt nowoczesnej łazienki w ciasnym pomieszczeniu w bloku.

W naszym sklepie internetowym wyposażenia łazienek inoba.pl znajdziesz bogatą ofertę umywalek o zróżnicowanej wielkości. Nasze modele zaczynają się już od szerokości 35 cm, którą przyjmuje się jako wartość idealną do łazienki o małym metrażu.

Powierzchnia umywalki imituje dobrze szary naturalny kamień   Umywalka z serii BELINDA MINI posiada najdłuższy bok 37 cm Modna marmurowa umywalka do stawiania na blacie szafki łazienkowej

Umywalka nablatowa z otworem na baterię czy bez?

Umywalki nablatowe dzielimy na dwa rodzaje - z otworem na baterię lub bez. Z tego właśnie powodu zanim kupimy umywalkę łazienkową, należy najpierw zastanowić się nad tym, jaką baterię umywalkową będziemy chcieli użyć w swojej strefie umywalkowej. Albowiem po zakupie umywalki nie będzie już odwrotu.

Modele umywalek bez otworu na baterię cechują się cienkimi rantami i minimalistyczną, niebanalną formą, do których stosuje się ścienną lub wysoką armaturę stojącą na blacie tuż za umywalką. Natomiast umywalki nablatowe z gotowym otworem umożliwiają zdecydowanie prostszy montaż baterii oraz pozwalają zaoszczędzić trochę więcej miejsca na szafce.

Bezprzelewowy zlew do łazienki wykonany z atestowanej ceramiki   Ceramiczna misa umywalkowa o czarnym wybarwieniu Przelewowa umywalka z możliwością montażu ściennego

Warto wspomnieć, że coraz częściej można spotkać się z przygotowanymi przez sklepy zestawy umywalkowe, które zawierają umywalkę nablatową z dopasowaną do niej baterią pod względem budowy i designu. To rozwiązanie jest niezwykle korzystne dla każdego, kto chciałby zaoszczędzić pieniądze i czas na poszukiwanie idealnego duetu do swojej łazienki.

Dany model baterii przeznaczony jest do kompletowania z wysoką sztorcową lub podtynkową baterią   Ceramiczna umywalka o ponadczasowym białym wybarwieniu Na imitującej marmur powierzchni znajdują się stylowe zabarwienia w postaci żyłek

Jak dobrać baterię do umywalki nablatowej?

Wybór baterii umywalkowej jest mocno uzależniony od rodzaju planowanej umywalki nablatowej. W przypadku, gdy decydujemy się na umywalkę z otworem na armaturę łazienkową możemy wybrać zwykłą niską baterię stojącą, którą montuje się w wyznaczonym do tego miejscu. Natomiast przy zakupie umywalki bez otworu mamy dwa wyjścia - montaż baterii stojącej lub ściennej.

Pierwsze rozwiązanie jest bardziej uniwersalne i łatwiejsze w realizacji, lecz zajmuje więcej cennej przestrzeni na blacie za umywalką. Z kolei jeśli chodzi o baterie ścienne to zapewniają minimalistyczny wygląd, świetnie współpracują z dużymi i głębokimi umywalkami, a także ukrywają w ścianie nieestetyczne elementy przyłączeniowe. Niestety w niektórych przypadkach może okazać się, że nie mamy możliwości zwiększenia głębokości instalacji lub przebudowy przyłączy wodnych w danym pomieszczeniu. Stąd też już na etapie planowania nowej strefy umywalkowej powinno się dokładnie określić rodzaj każdego elementu, by sprawdzić, czy realizacja określonego pomysłu będzie możliwa.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
MILLE WALK IN ścianka prysznicowa 120 x 120 cm chrom
MILLE WALK IN ścianka prysznicowa 120 x 120 cm chrom

1 218,00 zł

Cena regularna: 1 499,00 zł

Najniższa cena: 1 499,00 zł
szt.
MODUO szafka lustrzana 40 cm biały połysk
MODUO szafka lustrzana 40 cm biały połysk

373,00 zł

Cena regularna: 460,00 zł

Najniższa cena: 460,00 zł
AUSTIN zestaw z umywalką szafka wisząca 60 cm biały połysk
AUSTIN zestaw z umywalką szafka wisząca 60 cm biały połysk

1 168,00 zł

Cena regularna: 1 869,60 zł

Najniższa cena: 1 869,60 zł
LARA MILLE SLIM zestaw szafka z umywalką 60 cm biały połysk
LARA MILLE SLIM zestaw szafka z umywalką 60 cm biały połysk

713,00 zł

Cena regularna: 877,00 zł

Najniższa cena: 877,00 zł
szt.
MILLE bateria umywalkowa wysoka z korkiem klik klak chrom
MILLE bateria umywalkowa wysoka z korkiem klik klak chrom

438,00 zł

Cena regularna: 539,00 zł

Najniższa cena: 539,00 zł
szt.
MODUO umywalka wpuszczana 50 cm
MODUO umywalka wpuszczana 50 cm

308,00 zł

Cena regularna: 379,00 zł

Najniższa cena: 379,00 zł
szt.
MODUO zestaw szafka z umywalką 50 cm biały połysk
MODUO zestaw szafka z umywalką 50 cm biały połysk

699,00 zł

Cena regularna: 859,00 zł

Najniższa cena: 859,00 zł
szt.
MILLE bateria umywalkowa z metalowym korkiem chrom
MILLE bateria umywalkowa z metalowym korkiem chrom

300,00 zł

Cena regularna: 369,00 zł

Najniższa cena: 369,00 zł
szt.
MODUO szafka podumywalkowa 60 cm szary połysk
MODUO szafka podumywalkowa 60 cm szary połysk

664,00 zł

Cena regularna: 817,00 zł

Najniższa cena: 817,00 zł
szt.
MODUO SLIM zestaw szafka z umywalką 50 cm szary połysk
MODUO SLIM zestaw szafka z umywalką 50 cm szary połysk

724,00 zł

Cena regularna: 891,00 zł

Najniższa cena: 891,00 zł
szt.
MODUO szafka podumywalkowa 50 cm szary połysk
MODUO szafka podumywalkowa 50 cm szary połysk

578,00 zł

Cena regularna: 712,00 zł

Najniższa cena: 712,00 zł
szt.
MODUO WALK IN ścianka prysznicowa 90 x 195 cm
MODUO WALK IN ścianka prysznicowa 90 x 195 cm

747,00 zł

Cena regularna: 919,00 zł

Najniższa cena: 919,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery