Aranżacja łazienki w odcieniach beżu i zieleni

0

Styl minimalistyczny to dziś bardzo popularny wystrój łazienki, który stawia na jakość a nie na ilość. Kieruje się ideą mniej znaczy więcej i odnosi się do niezbędnych przedmiotów w łazience, dzięki czemu pomaga optycznie powiększyć pomieszczenie. Minimalizm bazuje na neutralnych barwach takich jak biel, czerń czy odcieniach szarości, beżu i brązów. W dzisiejszym artykule skupimy się na wykorzystaniu subtelnego beżowego koloru, gdyż stanowi on doskonałe uzupełnienie dla ponadczasowej bieli i zieleni we wnętrzu. Zapoznaj się zatem z naszymi poradami, by stworzyć minimalistyczną łazienkę ze smakiem o ciepłym i przytulnym klimacie.

Minimalistyczna aranżacja łazienki z odcieniach beżu i zieleni

Zacznij od skompletowania mebli łazienkowych

Łazienka zachowana w odcieniach beżu nie powinna skupiać się wyłącznie na jednym kolorze, ponieważ wiąże się to bezpośrednio z monotonią i brakiem charakteru. Wiemy już, że beż stanowi bezbłędne uzupełnienie dla wielu innych barw, dlatego też jednym ze słusznych rozwiązań jest łączenie go z ponadczasową bielą. W tym celu warto zastosować meble łazienkowe, które przełamią nijaki monochromatyczny wystrój łazienki.

Szafki łazienkowe z kolekcji AUSTIN to idealny przykład mebli z białymi lub szarymi frontami w połysku, charakteryzującymi się bezuchwytowym systemem otwierania w myśl stylu minimalistycznego. Posiadają frezowane fronty służące jako podchwyt, cichy domyk a przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia lakierowane płyty. Ich design wprowadza nowoczesny look, który z całą pewnością zachwyci każdego domownika. Co więcej układ złożony z szafki podumywalkowej i słupka łazienkowego należącego do tej samej kolekcji tworzy spójny zestaw mebli, odnajdujący się z mocniejszymi akcentami beżu czy zieleni.

Fronty szafki łazienkowej wykończone są na biały wysoki połysk   Szafka do przechowywania z kilkoma półkami

Dobierz ceramikę i armaturę łazienkową w odcieniach beżu lub zieleni

Kolorowe propozycje baterii i umywalek tworzą naprawdę odważne kombinacje z szafkami łazienkowymi i resztą elementów wyposażenia łazienki. Warto się nad nimi dłużej zastanowić, gdyż ich połączenie tworzy efekt WOW. Takiego efekty nie uzyska klasyczna biała ceramika, lecz mocne tony zieleni lub jasnego brązu. Decydując się jednak na niecodzienny design armatury łazienkowej, trzeba koniecznie pamiętać o zachowaniu spójności w całym wnętrzu. Na szczęście białe meble łazienkowe z kolekcji AUSTIN dają nam to, czego dokładnie potrzebujemy - nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Umywalki nablatowe o takich mocnych tonacjach mogą Państwo znaleźć bez problemu w kolekcji OVO M+, FREJA BEIGE i LUIZA. Wybrane modele pozytywnie wpływają na wizualny odbiór wnętrza łazienki, przy czym go nie przytłaczają. Ponadto zielona lub beżowa umywalka skutecznie neutralizuje wokół misy chłodny odcień blatu łazienkowego, zachowując jednocześnie harmonię kolorów.

Przedstawiony model umywalki nablatowej posiada owalny kształt   Beżowy zlew łazienkowy doskonale łączy się ze złotą armaturą łazienkową   Ceramiczne pastelowe umywalki pięknie współgrają z luksusowymi salonami SPA

Jak ożywić beżową łazienkę w stylu minimalistycznym?

Łazienki o jasnych, chłodnych odcieniach bieli i beżu można bardzo łatwo ożywić z pomocą innych barw. Mianowicie szczególnie dobrze wyglądają z jednym wybranym motywem kolorystycznym np. zielenią. Zieleń powoduje, że wnętrze zyskuje przytulnego i odprężającego charakteru. W efekcie spędzanie dużej ilości czasu w łazience to wręcz sama przyjemność.

Aby uzyskać ciepły i przytulny klimat wystarczy, że zadba się o kontrastowe dodatki w postaci oliwkowych akcesoriów łazienkowych, żywych roślin czy nawet płytek imitujących drewno. Dobrym pomysłem będzie także zamontowanie dekoracyjnego oświetlenia, które będzie pięknie oświetlać przedmioty, zamieniając przestrzeń łazienki we własną prywatną strefę SPA.

Warto zaznaczyć, że mieszanie różnych barw w takim pomieszczeniu może wprowadzić chaos, dlatego jak już zdecydujemy się na dany kolor to należy się go konsekwentnie trzymać. Tak samo jest w przypadku barw o podobnej temperaturze, czyli chłodne łączy się z chłodnymi a ciepłe z ciepłymi.

Jak widać stworzenie minimalistycznej beżowej łazienki nasyconej kolorem zielonym nie jest wcale takie trudne, a także warto wykorzystać ją we własnej aranżacji. Połączenie to sprawia, że wnętrze nabiera świeżości i lekkości. Pamiętaj beżowa łazienka stanowi bezpieczną i neutralną bazę dla każdego stylu, którą wystarczy odpowiednio zaaranżować, by wydobyć ukryte piękno.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
PROMOCJE
MODUO szafka podblatowa 20 cm dąb piaskowy
MODUO szafka podblatowa 20 cm dąb piaskowy

250,00 zł

Cena regularna: 308,00 zł

Najniższa cena: 308,00 zł
szt.
KOBE półka łazienkowa z relingiem dąb craft złoty/ czarny mat
KOBE półka łazienkowa z relingiem dąb craft złoty/ czarny mat

139,75 zł

Cena regularna: 215,00 zł

Najniższa cena: 138,45 zł
MODUO szafka podumywalkowa 80 cm biały połysk
MODUO szafka podumywalkowa 80 cm biały połysk

783,00 zł

Cena regularna: 964,00 zł

Najniższa cena: 964,00 zł
szt.
VIRGO/INTRO obudowa wanny panel boczny 80 x 54 cm
VIRGO/INTRO obudowa wanny panel boczny 80 x 54 cm

351,00 zł

Cena regularna: 432,00 zł

Najniższa cena: 432,00 zł
szt.
Zestaw szafka łazienkowa 60 cm z umywalką i słupkiem KOBE biały połysk
Zestaw szafka łazienkowa 60 cm z umywalką i słupkiem KOBE biały połysk

2 117,70 zł

Cena regularna: 3 258,00 zł

Najniższa cena: 2 117,70 zł
MODUO umywalka nablatowa prostokątna 50 cm
MODUO umywalka nablatowa prostokątna 50 cm

516,00 zł

Cena regularna: 634,00 zł

Najniższa cena: 634,00 zł
szt.
MODUO zestaw szafka z umywalką wpuszczaną 50 cm biały połysk
MODUO zestaw szafka z umywalką wpuszczaną 50 cm biały połysk

697,00 zł

Cena regularna: 858,00 zł

Najniższa cena: 858,00 zł
szt.
MODUO bateria wannowo-natryskowa podtynkowa chrom
MODUO bateria wannowo-natryskowa podtynkowa chrom

365,00 zł

Cena regularna: 449,00 zł

Najniższa cena: 449,00 zł
szt.
MODUO zestaw szafka z umywalką wpuszczaną 60 cm biały połysk
MODUO zestaw szafka z umywalką wpuszczaną 60 cm biały połysk

760,00 zł

Cena regularna: 935,00 zł

Najniższa cena: 935,00 zł
szt.
MODUO szafka podumywalkowa 50 cm biały połysk
MODUO szafka podumywalkowa 50 cm biały połysk

578,00 zł

Cena regularna: 712,00 zł

Najniższa cena: 712,00 zł
szt.
MODUO bateria natryskowa ścienna chrom
MODUO bateria natryskowa ścienna chrom

255,00 zł

Cena regularna: 314,00 zł

Najniższa cena: 314,00 zł
szt.
VIRGO wanna prostokątna 180 x 80 cm
VIRGO wanna prostokątna 180 x 80 cm

1 272,00 zł

Cena regularna: 1 565,00 zł

Najniższa cena: 1 565,00 zł
szt.
Słowa kluczowe

/

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż wersję strony na komputery